Fichier:Corrosion of Duralumin.jpg

Le contenu de la page n’est pas pris en charge dans d’autres langues.
Une page de Wikipédia, l'encyclopédie libre.

Fichier d’origine(2 552 × 1 844 pixels, taille du fichier : 3,16 Mio, type MIME : image/jpeg)

Ce fichier et sa description proviennent de Wikimedia Commons.

Description

Description
Eesti: Korrosioon ehk materjalide hävimine keskkonnamõjude toimel on nii tavainimese kui ka paljude ettevõtete igapäevane probleem. Selle nähtuse eest ei ole kaitstud elektriseadmed, ehted, nutitelefonid, sülearvutid, autod, lennukid ega ka hambaimplantaadid. Üsna tõsine on korrosiooniprobleem just duralumiiniumi korral, mis on tänu oma kergusele ning suurepärastele mehaanilistele omadustele kasutusel just lennukite valmistamises. Erinevalt puhtast alumiiniumist on aga see sulam ülimalt tundlik korrosiooni suhtes ning aja jooksul moodustuvad punktkorrosiooni toimel sügavale materjali sisemusse ulatuvad „koobastikud“, mis võivad viia koormuse all oleva detaili ootamatu purunemiseni. Kui kirjeldatud juhul oleks tegu lennukidetailiga, siis oleks juba ohustatud ka inimelud! Pildil on kujutatud duralumiiniumi pind peale lühiajalist leotamist soolases vees. Nagu pildil näha, ongi juba sulamisse moodustunud palju sügavaid mikroskoopilisi auke, mis ümbritsevad keskel olevat heledamat ala. Kuigi see hele ala on korrosiooni poolt vähem kahjustatud, on temal oluline roll duralumiiniumi hävimisel – nimelt kiirendab ta elektrokeemiliselt kogu ümbritseva sulami korrodeerumist! Korrosioonimehhanismid on sageli väga keerulised ja sõltuvad nii materjalist, selle töötlusest kui ka kasutuskeskkonnast ning seetõttu tegelevadki Tartu Ülikooli kiletehnoloogia labori materjaliteadlased uudsete korrosiooniennetusmeetodite väljatöötamise ning ka ettevõtete korrosioonialase nõustamisega. Paljude probleemide jaoks on sageli sobivad korrosiooniennetusmeetodid juba olemas kuid parima leidmiseks on vaja läbi viia täiendavad mikroskoopia uuringud. Näiteks on antud ülimalt informatiivne pilt tehtud võimsa optilise mikroskoobiga Nikon Eclipse LV150.
English: Corrosion is the degradation of a material due to the environment and it affects our daily life. While in some cases the problem is only aesthetic (dulling of jewelery), the corrosion of duralumin can lead to disasters as this material is often used in the construction of airplane parts. The image of duralumin is taken after a short immersion in salt water, revealing deep pits reaching into the depths of the material. The black spots are corrosion marks. The bright area in the center is not a hole, but a less affected area that accelerates the electrochemical corrosion of the remainder. Such deep tunnels however may lead to the materials unexpected failure and therefore correct corrosion prevention methods need to be applied.
English: Corrosion of Duralumin
Date
Source Travail personnel
Auteur Maido Merisalu

Conditions d’utilisation

Moi, en tant que détenteur des droits d’auteur sur cette œuvre, je la publie sous la licence suivante :
w:fr:Creative Commons
paternité partage à l’identique
Vous êtes libre :
  • de partager – de copier, distribuer et transmettre cette œuvre
  • d’adapter – de modifier cette œuvre
Sous les conditions suivantes :
  • paternité – Vous devez donner les informations appropriées concernant l'auteur, fournir un lien vers la licence et indiquer si des modifications ont été faites. Vous pouvez faire cela par tout moyen raisonnable, mais en aucune façon suggérant que l’auteur vous soutient ou approuve l’utilisation que vous en faites.
  • partage à l’identique – Si vous modifiez, transformez, ou vous basez sur cette œuvre, vous devez distribuer votre contribution sous la même licence ou une licence compatible avec celle de l’original.


Légendes

Ajoutez en une ligne la description de ce que représente ce fichier
Corrosion of Duralumin

Éléments décrits dans ce fichier

dépeint

image/jpeg

6af1cf939afbe7b99cb76a2c97d5aeab05834040

3 311 387 octet

1 844 pixel

2 552 pixel

Historique du fichier

Cliquer sur une date et heure pour voir le fichier tel qu'il était à ce moment-là.

Date et heureVignetteDimensionsUtilisateurCommentaire
actuel11 novembre 2015 à 18:41Vignette pour la version du 11 novembre 2015 à 18:412 552 × 1 844 (3,16 Mio)Maido MerisaluUser created page with UploadWizard

Aucune page n’utilise ce fichier.

Usage global du fichier

Les autres wikis suivants utilisent ce fichier :

Métadonnées